Jump to content

Peter

FairFans
  • Posts

    2,025
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    88

Peter last won the day on March 15

Peter had the most liked content!

Reputation

8,093

4 Followers

About Peter

  • Birthday 02/09/2000

Previous Fields

  • Klubben i mitt hjerte
    Stabæk

Recent Profile Visitors

12,582 profile views
  1. Dagens store trøst er at vi fikk inn over 3000 (!),- kroner til TIFO gruppen med kakesalg på bussen til Raufoss. Det er helt vanvittig, og tusen takk til alle som bidro med penger inn her. Vi er Stabæk!
  2. I forbindelse med Raufoss bussturen med Stabæk Support skal @Hanna Lie og jeg lage brownies. Det blir ett kakestykke for de som ønsker for 1,- krone. Dette skal vippses til Stabæk Support TIFO. #807456 Det oppfordres selvsagt sterkt til å vippse en høyere sum. Det er for å samle inn penger til vår viktige TIFO-gruppe som ofrer enormt med tid og krefter for klubben vår. La oss lage en Blaa fest borte mot Raufoss på lørdag. Det er kun ca. 2 timer fra Bærum. Vi har scoret hele 8 mål de siste to kampene. Jeg har troen på flere scoringer lørdag og vi kan sammen oppleve glede og 3 poeng på bortefeltet. Alle til Raufoss!
  3. Jeg var på treningen i går og kan melde at det ser ut som det blir noen omrokeringer. Vi tar hensyn til Åsane. Jeg synes det er bra, og det er godt å se at trenerteamet tar enhver kamp seriøs. Formasjonsendring kan forekomme i dag, og igjen: Det er fordi man tar hensyn til hva Åsane kommer med. Det er bra. Vi kan spille kjedelig og vinne 0-1. Det handler om å ta 3 poeng. Stabæk skal rykke opp. Vi må gjøre det vi kan for å rykke opp. En annerledes XI i dag kan bidra til det. Jeg og svært mange forventer 3 poeng i dag. Vi skal gjøre jobben fra bortefeltet. Vi skal synge så jævlig høyt for våre Blaa gutter i dag.
  4. Tusen takk til alle som bidro på feltet i dag. Deilig trøkk og avansement i cupen. Klasse å få med hovedtribunen flere ganger. Vi fortjener dette så vanvittig. I med- og motgang!
  5. Vi tar 3 livsviktige poeng. Det er deilig og håper det kan bygge videre på god selvtillit. Vi holder nullen. Viktig for hele laget, men ikke minst keeper og forsvaret. Det er mye negativitet rundt Wålemark, men her treffer han med å bytte inn Pedersen fra start. Bonus med Eggen Vinge som matchvinner. Det er en spiller vi trenger og må få i gang. Eggen Vinge er en spiller jeg virkelig håper kan få ut alt av potensiale. Nydelig scoring. Gøy for Isaksen med målgivende. Stabæk Support leverer på et bra nivå. Hjemmekamp mot Skeid er ikke det mest spennende, men Support gjør jobben. Bra at feltet blir sperret av, og som gjør at vi blir enda mer samlet som en felles enhet på feltet. Først et godt oppmøte på trening i går for å pushe gutta, og nå 3 poeng i dag. Det er deilig. Bonuskamp mot Haugesund i cupen på onsdag. Det blir interessant å se hvordan laget blir. Kanskje Fardahl Opseth kan komme i gang? Det er en rutinert mann som har scoret en god del mål i karrieren. Tenk om vi plutselig får han tilbake i målform. Håper alt går bra med Diabaté. Åsane borte og Mjøndalen hjemme neste to i OBOS. Det skal gi oss 6 poeng. Mandag borte mot Åsane gjør det noe vanskelig med å reise til kamp. Vi er uansett noen supportere som tar turen til Bergen, og skal gjøre alt vi kan på bortefeltet. Håper vi blir mange på Nadderud 16. mai mot Mjøndalen. La oss lage en fest og hjelpe våre Blaa helter i kampen mot toppen.
  6. Blytungt i dag. Vi møter Lillestrøm som rett og slett er mye bedre enn oss. 0-3 hjemme er pinlig og smertefullt. Håper virkelig kampen gir svar i etterkant på hvorfor vi ikke er i nærheten i dag. Det henger sammen med at Lillestrøm gjør en solid bortekamp, men vi er også meget svake synes jeg. Stabæk kommer til å variere i prestasjonene. Det gjør alle lag i løpet av en sesong. Heldigvis er det tidlig i sesongen, og vi kan si at vi er «heldige» som får en slik opplevelse nå. Det betyr at alle må gå i seg selv, og evaluere kampen ordentlig. Wålemark og laget vet selv at dette ikke er bra nok. Det fine med denne uken er at det gjenstår to nye kamper. Først Fram-Larvik på torsdag i cupen, og Moss på søndag i serien. Det blir interessant å se hvordan vi responderer etter dagens match. Husk at det snur fort i fotballen. Jeg håper vi slår hardt tilbake. Positivt å se mange på feltet og hovedtribunen i dag. Synd med resultatet, men håper mange møter opp i Larvik og Moss. I med- og motgang for gutta våre!
  7. Det er positivt sportslig at vi møter Fram-Larvik i cupen på gress. Det er dager før en ny viktig kamp på gress mot Moss i serien. Sånn sett er vi «heldige» med trekningen, og får testet oss på gress. Det er jo stor forskjell på kunstgress/gress. I tillegg er det kanskje en ny bane for en del supportere. Pluss i boka. Vi spiller kamp både torsdag og søndag den uken. Det blir en fin test for å rullere noe på laget, og fortsette den gode perioden vi er i. - Det blir hyggelig å møte gamle kjente både av spillere, ledere, trenere og supportere. Stabæk vil alltid ha en plass i hjertet mitt etter nesten ti år i klubben. Men nå banker Fram-hjertet mitt sterkere, sier Garborg. (Fra Facebook-siden til Fram Larvik) Det er hyggelig å se at Garborg nevner oss supportere i intervjuet før kampen. Håper vi klarer å få mobilisert en solid gjeng på bortefeltet. La oss farge tribunen i våre vakre Blaa farger. Gutta setter stor pris på støtten. Håper det er mange tar turen til Larvik torsdag 24. april. Billetten koster kun 100,- kr for voksen og det er gratis for barn u/16. Kampen begynner 18 og SS har satt opp buss fra Bekkestua. Vi skal vinne cupen i år! Kampbillett: Fram-Larvik - Stabæk
  8. 0-3, holder nullen og videre. Vi gjør jobben. Ses 2. påskedag hjemme mot LSK. Alle på match for å støtte heltene våre!
  9. Det er så klasse at han løper bort og feirer med Stabæk Support etter scoringen. Helt nydelig og takk for 3 enormt viktige poeng!
  10. Helt vanlig med nerver i en serieåpning. Hødd kommer med selvtillit etter opprykket, og kjører på. Det er jo litt som forventet, og heldigvis kommer vi tilbake og sikrer ett poeng. Alle ønsker jo selvfølgelig seier i første kamp og en god start. Vi skal slå Hødd hjemme, men får ta med oss poenget og jobbe videre. Danso. For et fantastisk innhopp og virkelig en leken spillertype. Han kan bli svært viktig for oss denne sesongen. Tenk Danso skadefri og bli enda bedre kjent med resten av laget. Det kan jo bli spinnvilt. Kul spiller og kan bli en publikumsfavoritt. Wålemark får mye svar fra denne serieåpningen. Det er viktig at disse svarene blir evaluert grundig, slik at vi kan vinne kamper utover i sesongen. Det er hele 29 kamper igjen. Vi har god tid til å sette sammen et slagkraftig lag og kjempe i toppen. Vi skal kjempe i toppen og forhåpentligvis rykke opp. Stabæk blir bedre og kommer enda sterkere. Alle må komme seg til Ekeberg på søndag for å støtte gutta mot Lyn. Gutta er avhengige av SS i ryggen. Evig Blaa!
  11. @Hanna Lie ble invitert til NRK for å snakke om Stabæk og seriestart i dagens episode av Helgemorgen. Det nærmer seg nå! Hanna i Helgemorgen fra ca. 10:03
  12. Det nærmer seg nå. For en utrolig lang oppkjøring. Mandag 31. mars kan ikke komme raskere. Hjemmekamp i den aller siste sesongen på Nadderud mot Hødd. Den mandagen blir spesiell. Endelig seriestart og muligheten til å ta 3 poeng i kampen mot Eliteserien. Endelig muligheten til å synge seg hes for klubben i vårt hjerte. Endelig oppleve trøkket, samholdet og lidenskapen til Stabæk Support. For en magisk og deilig 0-2 seier i Göteborg. Jeg håper vi kan stå bak Jørgen Wålemark og gi han tid på sitt prosjekt. Et prosjekt jeg har troen på. Det kommer fra det jeg har hørt av flere av spillerne i dagens stall. Troppen er ganske lik fra fjoråret. Vi får tenke positivt på det. De yngre har fått erfare intensiteten og har fått en erfaring. Det kan de igjen ta med seg inn mot årets sesong i 2025. Onsrud, Ellegaard, Matic. Det er håp. Spiten og Olderheim. De er her fortsatt, og det skal vi være veldig glade for. Det er vemodig at det er den siste sesongen på Nadderud. Tenk at vi sammen i 2026 skal inn på en ny arena. Hvis alt klaffer kan vi oppleve opprykk og klappe oss på skulderen. Stabæk er avhengige av trofaste supportere på tribunen. Alle må dra i samme retning og støtte våre helter. Vi sto sammen i 2024. Det var en blytung sesong sportslig, men vi gir oss ikke. Vi står selvfølgelig sammen igjen i 2025. Vi er Stabæk. Vi skal tilbake til Eliteserien. Det vet alle som følger klubben vår. Jeg husker de sterke barndomsminnene da @KOJ tok med gutta og meg på Stabæk kamper. Det var vår snakkis på barneskolen. Vi snakket alltid om gårsdagen da vi møttes mandag morgen. Jeg husker spesielt turen i 2010 borte mot Hønefoss på AKA Arena. Vi hadde vært på hytta, og gledet oss stort til å dra på kamp. Jeg får fortsatt gåsehud av 0-4 scoringen til Marius Helle. For et øyeblikk, og for et spesielt minne. Stabæk betyr svært mye. Vi er mange som fortsatt bryr oss. Hvis vi trykker på de riktige knappene i tiden fremover, kan det bety enda flere. Vi skal få en ny lekegrind på Bekkestua. En lekegrind som er vår nye hjemmebane. Det bør i seg selv være en grunn til at innbyggerne i spesielt Bærum bør vekkes. De må vekkes og forstå at Stabæk er vår lokale klubb. Vi må sammen gjøre jobben med å rekruttere flere mennesker som bryr seg. Det er så mange fantastiske mennesker som følger denne klubben. Både yngre og eldre. Jeg har lært så vanvittig mye av den eldre generasjonen i Stabæk Support. Det er disse historiene som gjør at vi aldri gir oss. Vi håper jo at vi sammen kan skape ny historie. Tiden vår kommer. Blaa er tykkere enn vann.
  13. Brage Tobiassen med scoring for Arendal borte mot Sandnes Ulf i treningskamp i dag. Kampen endte 2-2.
  14. Spennende artikkel om Danso av NRK Fra en Godset kompis som følger laget svært tett: «Han har X-factor mtp. ballkontroll, overblikk og pasninger. Veldig kvikk. Han har virkelig potensialet. Han kan få det til hvis han unngår skader og får spille over tid.»
  15. Opseth endelig ute på feltet med fotballsko og alternativ trening med ball. For en fantastisk glede!
×
×
  • Create New...