Gå til innhold

Kamptråd: Raufoss-Stabæk - 8. serierunde - 24 mai 2025 - 16:00


Anbefalte innlegg


1 minutt siden skrev Kongen23:

Null X-faktor i dette laget! Ikke sjans på opprykk.

Oppykk er det rett og slett ingen mulighet for. Blir nok heller å se et nedrykk før denne klubben kommer seg opp. 

Må seriøst gjøres noe i sportslig ledelse nå mot sommeren. Kan reddes med spillere inn i vinduet nå, men med Finstad som ikke har truffet med en eneste signering går det garantert til helvete. 

Lenke til innlegg
Del på andre sider


Tabbe Næss 0-1, hvor først Olderheim mister ballen, burde spilt før. Greit nok. Sånt skjer og Olderheim har vært god, og utvikles hele tiden. Men typisk kjedelige Wålemark i 2 omgang. Når skal andre se det?  Akkurat det inntrykket jeg har hatt av han hele tiden. Virker som en stresset trener, når det gjelder!! Bytter og coaching under kamp. Dette har vi sett før (spesielt Moss borte blir 4-2 før han fikk inn offensive spillere alt for sent, skulle gjort det på 3-2. For å ikke snakke om Åsane ) , i stedet for å gå for seier med to spisser bytter han offensive spillere Olderheim og Dahlby i dag .. som er i form og kan skåre og snu kampen. Forbehold om at Dahlby fikk en smell og måtte gå av. Men uansett føler det er gjengangeren dette med Wålemark. Ikke troa på han. Det blir ikke opprykk med han som trener. Men klubben kommer til å forstå det altfor sent ut i sesongen dessverre.....  Det er min mening. Spillerstallen er mer enn bra nok, og bedre enn i fjor 2024. Hva får denne svensken ut av det ??

Lenke til innlegg
Del på andre sider


Faktisk helt sjukt om noen fortsatt har trua på Wålemark. Det som er levert er under enhver kritikk, og det er ingen tegn til bedring. Jeg holder ikke to seiere mot en gjeng semiproffe særlig høyt. Sikkert en hyggelig fyr, men han er så ute på dypt at det er helt absurd. Han evner faen ikke å lære av feilene sine engang. Han må bort asap!

Lenke til innlegg
Del på andre sider


Akkurat nå skrev Blaa_Ottz:

Det vi kan trøste oss med, er at Thomas Rompefinta Finstad og co hadde en ryddig og god ansettelsesprosess av ny trener!!!

De du nevner der bør jo ikke få satt sine bein på Nadderud igjen i ledende stillinger, men de var vel mer eller mindre ansatt hverandre, så da går de fri om det går aldri så lukt til helvete med klubben. 

Så får de surre så mye de vil at det er få på tribunen, for hvem gidder vel å se på dette her når spillerne selv ikke gidder å stille opp og gjøre en godkjent jobb?

Lenke til innlegg
Del på andre sider


Som ventet et tap. En forferdelig dommer. Et hjemmelag som drøyer tid i 80 min uten konsekvenser. Vi skaper null og nada. Og slipper inn et gratis mål. Muligens er det offisde, men OBOS produksjonen er søppel

Lenke til innlegg
Del på andre sider


Vi løper jo rundt som en gjeng hodeløse høns. Hva er det de trener på egentlig? Mentaliteten er helt feil og. Ingen selvtillit. Ingen fight. Puss klapp og kram er ikke veien å gå. 

Lenke til innlegg
Del på andre sider


4 minutter siden skrev Pompel:

Hva er egentlig planen vår med angrepsspillet ? Kan noen forklare?

Vel, jeg har vel ikke sett noen plan på lenge... kun glimtvis når han har tatt ut riktig lag, eller bytter som har reddet han. En trener ikke verdig Stabæk. Men det er det vel bare jeg som tør å si!! Og har sagt lenge

Lenke til innlegg
Del på andre sider


1 minutt siden skrev Blaa_Ottz:

Nå må snart ledelsen komme ut med hva planen er videre her. Hvordan skal dette snus. Ikke hørt et pip fra dem på mnd!! Noen må stå opp her!

Stille fra sportssjef, daglig leder og styret som alltid når det er motgang…

Lenke til innlegg
Del på andre sider


Trodde vi ville heve oss i medvinden, men det gjorde vi ikke. Både jeg selv og mange andre her inne trodde vel vi var bedre etter de siste kampene, men bunnlagene Mjøndalen og Haugesund var ingen relevant målestokk...

Lenke til innlegg
Del på andre sider


8 minutter siden skrev Nøfyse:

I dag *OGSÅ bommet Wålemark på både inngangen til kampen, spillerbytter og nødvendige endringer underveis.

Gjorde bare en liten endring

Lenke til innlegg
Del på andre sider


7 minutter siden skrev Nøfyse:

I dag bommet Wålemark på både inngangen til kampen, spillerbytter og nødvendige endringer underveis.

og det har han også gjort i nærmest hver kamp siden han tok over og

Lenke til innlegg
Del på andre sider


Da fikk vi bekreftelsen etter mjøndalenkampen at det var dårlig motstand som var årsaken.

Alle poengene våre er tatt mot de 5 nederste på tabellen. 

Det er dessverre nivået vårt. 

 

Begeistre. Alltid. Uansett.

Lenke til innlegg
Del på andre sider


Det er bare trist å se på, men synes dessverre JW nok en gang bommer på matchplan og oppsetning.

1. Skal man på død og liv spille 4-3-3 med høytliggende vinger så kan man ikke basere spillet på pasninger på rettvendte vinger, så sant ikke begge vingene dine heter Lamine Yamal. Det er så dødfødt. Vinger kan funke om man trykker mer til i bakrom, men så vel ikke en eneste gang at Vinge eller Olderheim var i bakrom.

2. JW må bruke spillerne i sine beste posisjoner! Det smerter å se Olderheim på vingen. Det er så tydelig at han ikke finner seg til rette der. 

 

Lenke til innlegg
Del på andre sider


8 minutter siden skrev kuk:

2. JW må bruke spillerne i sine beste posisjoner! Det smerter å se Olderheim på vingen. Det er så tydelig at han ikke finner seg til rette der. 

Han må jo ha misforstått veldig da @Styrmann @Marandinho og @Jørg1 nevnte at Olderheim ikke er en ving...

Lenke til innlegg
Del på andre sider


Nok er nok! Nå må klubben ta grep før vi kobles av kampen om opprykk. Forventer at Finstad allerede har tatt kontakt med Høgmo og forhørt seg om når han kan ta over for Wålermark!

Lenke til innlegg
Del på andre sider

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
Kamptråd: Raufoss-Stabæk - 8. serierunde - 24 mai 2025 - 16:00
×
×
  • Opprett ny...