Gå til innhold

All aktivitet

Denne strømmen auto-oppdateres

  1. Siste time
  2. Bare for ordens skyld, Er det noe med Stabæk du liker?
  3. Bror Jørgen har 1,33 p pr kamp. Langt under pari
  4. Skapte 4 gode sjanser mot Blaas 2
  5. Men ifølge statsa så skapte Kongsvinger mer…
  6. Jeg begrunnet det med at Kongsvinger skapte null målsjanser. Så kampen sammen med en som har sett de fleste av Kongsvingers kamper i år som mente at dette var den kampen der Kongsvinger hadde skapt minst.
  7. Herlig opplegg! Over 60 stykk! Klarer vi 100 neste gang? 3700,- kr inn til Stabæk Support TIFO etter flere draktauksjoner!
  8. Helt enig med deg at 1.omgang er god, selv om jeg her fortsatt savner et bedre kollektiv. Det er fortsatt for mye en og en, både i dribling og presspill. Andre omgang er ikke bra, og det er her jeg tenker JW burde ha forutsett hva som kom. Gjør om til en firer på midten og få kontroll på midtbanen, vil blir altfor lette med Vinge og Olderheim liggende for seg selv på kanten i 2.omgang når krigen skjer på midten. Jeg skulle fortsatt gjerne sett Næss opp på midten. Så kan du si at "nedsmeltingen" på forumet henger sammen med tre-fire år med nedadgående kurve. Det er tynt på tribunene og man er sulteforet på fremgang. Er enig i at vi må gi JW tid, men det er faen meg ikke lett
  9. Har troa på en midtbane med Danso, Matic og Isaksen
  10. Så flott du har fasiten! Beklager, men fikk det ikke helt med meg - hva var det du begrunnet dette med igjen..?
  11. Dette gikk dårligere enn jeg forventet. Vi greide ikke å utnytte at Kongsvinger sto høyt og etterlot seg stort bakrom. Diabate gikk i offsidefella og virket ikke påskrudd og vi spilte høye baller i bakrom som ga Kongsvingers keeper god tid til å framstå som midtstopper. Gutta skal ha ros for innsatsen. I dag var coachingen helt feil og tapet skyldtes i stor grad trenerteamet. Har ingen studert K på forhånd ? Jeg trakk fram en K-spiller på forhånd her i denne tråden - Jesper Grundt - og han kom inn på slutten og skåret utligningen akkurat som Ks trener hadde planlagt ved innbytte og jeg hadde fryktet.
  12. Ja første omgang var årsbeste slik jeg ser det. Håpet er at spillerne tar til seg læring og forstår at den innsatsen de la ned da er det som kreves av de for å skape resultater på dette nivået. Så gir vi fra oss initiativet i 2.omgang. Folk har etterlyst mer offensive trekk fra benken. Det fikk via i dag, men så fikk vi ikke den effekten av byttet som vi ønsket. Snarer tvert i mot. Jeg er også enig i at vi nok burde satt inn en midtbanespiller - men problemet er at den vi hadde trengt - Wendt, er skadet. Vi kunne forsøkt Matic selvsagt - ikke sikkert det var beste kampildet å komme inn i etter skade. Så blir vi tvunget til å sette inn Veum og til sist bytter vi inn Nielsen for å stange unna - det burde holdt og vi er sekunder unna å vinne. Så ja - alt i alt en god kamp - men det betyr ikke at det ikke er rom for forbedring. Bådet hos spillerne trenerne og i troppen. Men det er et stykke fra der vi er til den kollektive nedsmeltingen her på forumet.
  13. Husk Ja Riise er ledig…. Tar jeg heller Wålemark da.
  14. Trippelbyttene fra Wålemark.
  15. Burde nok kanskje vært solgt i forrige overgangsvinduet da vi hadde bud fra Sarpsborg.
  16. Altså, what?? Det var aldri noe kaotisk i 2 omg. Kongsvinger skapte én målsjanse hele omgangen før scoringen og den var etter at Nielsen kom inn. En diskusjon om taktisk tilnærming er jeg enig i at er på sin plass, men utførelsen var det lite å si på. I den grad det var kaos var det etter Nielsen-byttet. @@ringo har rett i at dette var en god prestasjon.
  17. Tok poeng hjemme mot et lag på øvre halvdel av obos
  18. Hammy bør være ferdig. Daffer rundt der som nyinnbyttet.
  19. Det er så unødvendig å gi fra seg initiativet så til de grader i andreomgangen og spille en så trist fotball selv på hjemmebane mot et ikke imponerende formsterkt Kongsvinger-lag som stod med kun seks poeng på de siste fem kampene - seks poeng som kom mot de to bunnlagene Skeid og Lyn. Vi var jo faktisk heldige som kom fra det med ett poeng. Mens vi venter på fremgangen...
  20. Oops det var gavmildt av vertene 5 min på overtid. Her får vi stå alene rett foran mål
  21. Noen som har nummeret til Isnes?
  22. I dag
  23. Årets beste kamp av Danso
  24. Synes det så ut som vi spilte med 9 mann etter trippelbytte. Kun Dalby som gadd å presse, de to andre er rett og slett ikke gode nok. Det ble lett match for Kongsvinger å spille seg frem til 18 meter.....Men mye kan bli bedre med Spiten og Matic tilbake 😀
  25. For å si det slik, så har ikke Kongsvinger vunnet en eneste kamp mot Stabæk på Nadderud, siden 1975
  26. Meget bra ledet. Her ble de tøffe spørsmålene stilt så var nok ikke svarene alltid det man ønsker å høre med det er i podcast sjefen sin skyld. Tar gjerne mere av dette.
  27. Synes gutta jobber mer og virker mer sammensveiset. Første omgang må vi jo også kalle godkjent. Så dette er fremgang og vi må bygge sten på sten. Dessverre virker JW å bomme taktisk igjen. Etter trippelbytte var det fullstendig overkjøring og det ble bare et spørsmål om tid.
  1. Last inn mer aktivitet
×
×
  • Opprett ny...