Gå til innhold

All aktivitet

Denne strømmen auto-oppdateres

  1. Siste time
  2. Litt off topic, men hvilket grunnlag har du for å mene noe om prestasjonene til Finstad? Ser du på spilleroverganger generelt, eller cherry picker du? Finstad har i sin tid ryddet kraftig opp i en rufsete spillerstall som rykket ned, signert verdifulle kontrakter med 6 unge meget lovende spillere og signert "proven" spillere fra ES og OBOS. Han har helt sikkert stått i harde prioriteringer der økonomi er en veldig avgjørende faktor for hans rammer for å gjøre en tilfredsstillende jobb. Fullstendig liste under. Hentet fra stabak.no (nyhetsarkiv) Spillere inn, under Finstad: Dato Spiller Status K. lengde 5. jan 24 Rossbach Kjøp 09.jan 24 Walstad Lån 21.jan 24 Bawa Lån 30. jan 24 Christensen Kjøp 02. feb 24 Diabate Kjøp 04.feb 24 Riise Ny kontrakt 3 år 06.feb 24 Heghardt Kjøp 15.feb 24 Ulla Hentet 22. feb 24 Eggen vinge Ny kontrakt 2 år 28. feb 24 Tobiassen Kjøp 04. mars 24 Roberts Kjøp 11. mars 24 Nysveen Ny kontrakt 2 år 11. mars 24 Myklebust Proffkontrakt 29. mars 24 Øya Kjøp 3 år 03. april 24 Ellegaard Kjøp 3 år 21. mai 24 Ekorness Proffkontrakt 19. juni 24 Skjelvik Kjøp 2 år 24. juni 24 Hoven Kjøp 2 år 05. aug 24 Cedergren Proffkontrakt 2. aug 24 Matic Kjøp 3 år 30. aug 24 Wendt Ny kontrakt 3 år 02. sept 24 Dahlby Kjøp 3 år 22. sept 24 Riise HT Trener 18. okt 24 Spiten Ny kontrakt 3 år 18. okt 24 Olderheim Ny kontrakt 3 år 09. des 24 Wålemark Trener 24. des 24 Ekorness Ny kontrakt 3 år 15. jan 25 Bawa Ny kontrakt 27. jan 25 Onsrud Kjøp 2 år 21. mars 25 Danso Kjøp 1 år 21. mars 25 Isaksen Kjøp 1 år 27. mars Nielsen Kjøp 1 år 08. mai 25 Bossman Kjøp 4 år Spillere u, under Finstad: Dato Spiller 10.jan 24 Pettersson Kontrakt Ulla Kontrakt Ottesen Kontrakt Pachonik Kontrakt Lange Kontrakt Krogstad Kontrakt Edwards Kontrakt Kabran Kontrakt Bakenga Kontrakt Vetti Tilbake fra lån Ogunkoya Tilbake fra lån Kjerrumgaard Tilbake fra lån Jelacic Tilbake fra lån 15.jan 24 Haugen Tilbake fra lån 08.feb 24 Karadas Kontrakt 29. mars 24 Piggy Salg 17. juli 24 Heghardt Lån 22. sept 24 Bradley, Bob Kontrakt 29. okt 24 Soko Kontrakt 18. nov 24 Bradley, Michael Kontrakt 11. jan 25 Heghardt Salg 13. jan 25 Ulla Kontrakt 12. mars 25 Tobiassen Lån 19. mars Christensen Salg 28. mars 25 Øya Lån 22. april Roberts Salg 12. mai 25 Nysveen Lån
  3. Haha. Det var flaue greier å opprette mange ulike brukere for å både diskutere og up-vote hverandre med mange tusen likes.
  4. Vel, det er vel mange som var sterkt uenig i ansettelsen i utgangspunktet, og ingenting av det vi har sett i vinter eller i våres har fått meg til å endre mening. Misbruket av Olderheim og benkingen av Spiten og Nielsen kombinert med merkelig svak coaching underveis er bevis nok for min del. Når det er sagt må dette starte med en ordentlig sportssjef inn. Finstad har verken CV’n, kompetansen eller prestasjonene verdig den stillingen.
  5. Moderatorteamet har oppdaget at flere av de mest negative brukerne som har vært aktive her inne i realiteten er samme person. Det tilfører ingenting til diskusjonen om en person sitter med flere brukere og er enig med seg selv, så vi vil med dette presisere at det kun er lov til å ha én registrert bruker pr person. Dette burde allerede være ganske innlysende, men det er nå også lagt til som et punkt i forumreglene.
  6. I dag
  7. Jeg forstår også at det er veldig tunge tider for denne klubben, Stabæk Fotball er langt nede. Istedenfor å sparke ned på klubben jeg er glad i på åpen forum (Ja jeg er kritisk til mange av dem som sitter i brakkene på Nadderud) så velger jeg heller å godta at ting er som de er og dette vil ta TID å bygge opp. Mine forventninger er ikke super høye, opprykk hadde vært herlig men ikke et krav. Jeg vil se også bygge stein på stein, og bli et sikkelig fotball lag over tid på nye Nadderud! Det er det vi gjør nå. Derfor er det gledelig å se at vi ikke legger oss ned og snur kampen allerede i 1 omg mot en av våre opprykks rivaler ja! Bygg videre på det!
  8. Basert på den sportslige utviklingen de siste årene.
  9. Det gjelder å realitetsorientere seg.
  10. Ulla var ikke overbevisende i noen av kampene han spilte i Stabæk. Det er en grunn til at han er i Hødd
  11. Om vi ligger på 11 plass eller 6 plass er ikke så viktig akkurat nå. Vi er 2 poeng bak kvalik og 5 poeng bak 2 plass. Vi henger med og det er viktigste. Vi er også med i cupen! Syntes Mai var en brukbar måned, og syntes personlig Kongsvinger kampen var positiv. Det at vi klarer å snu kampen på den måten mot et godt Obos lag var gledelig å se. Diabate tilbake, Spiten klar til neste kamp, Matic er tilbake. Danso begynner å bli sikkelig varm i Stabæk drakten, Isaksen viser seg å være en god signering. Nå har vi en super spennende Juni måned, og vi blir ingen kasteball så dem må gjerne undervurdere! Det tror jeg faktisk Kongsvinger gjorde litt.
  12. Nå var han her i 7 sesonger og fikk kun 9 A lagskamper. 8 av dem i cupen. Han hadde godt av ett ett nytt miljø. Han var aldri god nok for en fast startplass her. Noen ganger må man ut for å lykkes. Hadde han virkelig vært så god som man skal ha det til, så hadde han spilt mer.
  13. Ødegaard har jo blitt kritisert kraftig i år og likevel kaptein. Nå sier jeg ikke at Næss og Ødegaard er samme personer, men kan tenkes at det ligger noe i det uten at jeg nødvendigvis er enig. Hvis vi skal bytte hvem ser vi på som kaptein i så fall?
  14. Mener definitivt ikke at Espen Granli bør gå, noe av det som har gjort at vi har fått såpass gode keepere opp gjennom årene. Her mener jeg bare at man burde ha gitt mer sjansen til Ulla da vi ikke så hva som bodde i han. Kunne vært en risiko, men da hadde vi i hvert fall prøvd.
  15. Er vel et stykke unna, ja.
  16. Båtnes må gå!!!
  17. Nå må vi seriøst roe ned folkens. Ingen sa en dritt de 5 årene Ulla var her. Begynne å sette ansvaret på Espen Granli også? Espen Granli har vært ansvarlig for å produsere og utvikle de beste keeperne i landet de siste 15 årene. Rossbach sin utvikling henger i takt med laget. Ja det er dritt om dagen. Men ta i det minste riktig folk.
  18. Burde være like naturlig som trenerbytte. En kaptein skal lede. Hvor har laget blitt ledet?
  19. Denne må gå på Espen Granlis kappe
  20. Kapteinsbytte burde bli et naturlig grep..
  21. Vi har absolutt behov for å gjøre grep, men jeg er i tvil om at et trener skifte er riktig på det nåværende tidspunkt.
  22. I går
  23. Rart vi lot Ulla gå. Har prestert bedre enn Rossbach så langt med tanke på innslupne mål. Ligger på 1,1 innslupne per 90 mot Rossbach som har 1,3 innslupne per 90.
  24. Det er vel en del usikkerhet i forsvaret med keeper uansett. Tryggheten i kampene våre rakner jo idet vi slipper inn tidlige og ofte ganske dust førstemål, og det har vært mange slike nå. Hadde vært greit om man fikk murt igjen i en liten periode snart.
  25. Andrea Loberto var for øvrig på Kongsvinger-matchen. Sikler Saint-Étienne på Olderheim, eller skylder vi han penger?
  26. Mental trener?
  27. Vet det ikke alltid er like vellykket å se mot gamle storheter, men Nannskog ferdig som ekspert i SVT, kanskje han kan passe i en rolle i Stabæk?
  28. Enig, han var kanskje den mest stabile på andrelaget sist sesong med jevnt over gode prestasjoner i hver kamp enten han spilte høyre- eller venstreback. Jeg syns det er rart at han ikke har blitt testet litt ordentlig på førstelaget for å se om han tok nivået i OBOS, men for alt jeg vet så kan del vel hende at han har signalisert for lenge siden at han var mer interessert i studier i USA.
  1. Last inn mer aktivitet
×
×
  • Opprett ny...